Lleida
16/33° C (sol)
97% 26 km/h

Actualitat sobre el coronavirus


L'Espanyol, rival del Lleida a la Copa del Rei



L'eliminatòria es disputarà al Camp d'Esports a partit únic.


Els derbis entre el Club Atlètic Antoniano i el Betis, a Andalusia, i entre el Lleida i l'Espanyol, a Catalunya, animaran la primera eliminatòria de la Copa del Rei, que es disputarà a partit únic els dies 17, 18 i 19 de desembre .

El sorteig celebrat aquest diumenge a la Ciutat del Futbol de Las Rozas (Madrid) va deixar 55 encreuaments i l'exempció del Yeclano Deportivo, que accedirà de manera directa a la segona eliminatòria.

Tampoc competiran en aquesta primera sèrie el Barcelona, el València, l'Atlètic de Madrid i el Reial Madrid, per ser els quatre equips participants a la Supercopa d'Espanya.

Però, encara sense ells, aquesta Copa de Rei arrencarà amb emoció.

"Aquest nou format ha donat l'oportunitat als clubs més modestos de tenir el seu moment", va destacar el president de la Reial Federació Espanyola de Futbol (RFEF), Luis Rubiales, en l'obertura del sorteig, amb 111 clubs a la recerca de 55 emparellaments i una exempció.

Com a guanyador de l'eliminatòria prèvia, el Club Atlètic Antoniano s'enfrontarà amb el Betis.

L'Intercity-Athletic Club, Melilla-Llevant, Penya Azagresa-Celta de Vigo, El Perelló-Getafe, Becerril-Reial Societat, Comillas-Vila-real, Tolosa-Valladolid, El Álamo-Mallorca i l'Andorra-Leganés són els altres nou duels entre supervivents de l'eliminatòria prèvia i clubs de Primera.

Els futbolistes Marc Cucurella (Getafe), Fran Beltrán (Celta de Vigo), Manu García (Sporting de Gijón), Jesús Navas (Sevilla), Mikel Oyarzábal (Reial Societat) i Pau Torres (Vila-real) van conduir el sorteig celebrat al Saló Luis Aragonès de la seu federativa, on el torneig va començar a traçar el camí cap a la final del 18 d'abril.

El Sevilla, cinc vegades campió de la Copa d'Rei, visitarà a la primera eliminatòria al Bergantiños; mentre que l'Espanyol, tetracampió de Copa, protagonitzarà a domicili un duel català davant el Lleida.

Lorca-Osasuna, l'Hospitalet-Granada, Real Jaén-Alabès i SD Logroñés-Eibar són els altres duels en què estan implicats equips de Primera.

El Deportivo de la Corunya, dues vegades guanyador de l'certamen, arrencarà al feu de l'Illueca i el Cadis, líder actualment de la segona categoria, s'enfrontarà amb el Lealtad de Villaviciosa.

Els restants partits són: Gimnàstica Segoviana-Elx, Tudelano-Albacete, Castelló-Las Palmas, Coruxo-Mirandés, Cacereño-Alcorcón, Linares Esportiu-Girona, Zamora-Sporting de Gijón, Socuéllamos-Reial Saragossa, Missatger-Tenerife, Laredo-Osca , Ceuta-Numància, Tarazona-Rayo Vallecano, Reial Múrcia-Racing de Santander, Portugalete-Extremadura, Penya Sport-Fuenlabrada, Sestao River-Lugo, Escobedo-Màlaga, Tamaraceite-Almeria, Badalona-Oviedo, Penya Esportiva-Ponferradina, Cartagena- Leioa, Cultural i Esportiva Lleonesa-Las Rozas, Gimnàstic de Tarragona-Olot, Melilla-UCAM Múrcia, Logroñés-Marí de Luanco, Mèrida-La Nucia, Hèrcules-Recreativo de Huelva, Pontevedra-Eivissa, Llagostera-Haro Esportiu, Cornellà-Oriola , Sant Sebastià dels Reis-Còrdova, Raig Majadahonda-Racing de Ferrol, Langreo-Ebre, Barakaldo-Villarrubia, Amorebieta-Badajoz, Unionistes de Salamanca-Atlètic Balears i Marbella-Guijuelo.

El Yeclano Deportivo va quedar exempt.

Més notícies a l'edició de LA MAÑANA en paper



SOBRE L'AUTOR

Articles relacionats